10 پارک آبی برتر دنیا

پارک های آبی همیشه مناسب ترین گزینه برای افرادی است که علاقه‌ی زیادی به آب تنی دارند، اما دسترسی به دریا یا آب های آزاد را ندارند.

جدا از این پارک آبی‌های امروزی در حال حاضر چیزی فراتر از یک مکان برای آب تنی هستند و سرگرمی های متنوع و هیجان انگیزی را در خود جای داده‌اند که هر فردی می‌تواند لحظات فراموش نشدنی‌ را در آنها تجربه کند. در ادامه آدینه گشت عالی قاپو به معرفی بزرگترین و بهترین پارک آبی های جهان می‌پردازد.

1. پارک آبی آکواتیکا در فلوریدا آمریکا

اینکه پارک آبی آکواتیکا تنها یک استخر موج بزرگ داشته باشد ظاهراً برای سازندگان آن راضی کننده نبوده چون آنها استخر موج بزرگ دیگری در کنار آن ساخته‌اند.

کسانی که سوار سرسره‌ی آبی این پارک می‌شوند در یک سواری فوق العاده هیجان انگیز از میان یک آکواریوم که دلفین درون خود دارد می‌گذرند. این پارک آبی دارای ساحلی شنی میباشد که با 1360 تن شن نرم و سفید پوشیده شده و فضای سبزی که بیش از 60000 گونه گیاهی را دارا میباشد.

پارک آبی آکواتیکا در فلوریدا آمریکا

پارک آبی آکواتیکا در فلوریدا آمریکا

2. پارک آبی آکواونچر در دوبی امارات

این پارک آبی دبی از سال 2013، دارای هیجان انگیزترین سرسره آبی جهان، طولانی ترین مسیر تیوپ سواری در آب با طولی حدود 2.3 کیلومتر و طولانی ترین زیپ لاین در خاورمیانه است. از دیگر جاذبه های پارک آبی آکواونچر که از بهترین پارک آبی های جهان است می‌توان به چندین ترن هوایی آبی، ساحل خصوصی 700 متری، و آکواریوم زیر آب آن اشاره کرد.

پارک آبی آکواونچر در دوبی امارات

پارک آبی آکواونچر در دوبی امارات

3. پارک آبی بخش 47 در اینسبروک اتریش

این پارک آبی در فضایی باز در یک دریاچه در ارتفاعات اینسبروک اتریش واقع شده و از ابتدای بهار تا آخر تابستان درهای آن به روی علاقه مندان باز است. انواع و اقسام سرسره ها و مارپیچ ها و سکو های شیرجه در این پارک آبی موجود میباشد.

پارک آبی آکواونچر در دوبی امارات

پارک آبی آکواونچر در دوبی امارات

4.پارک آبی ساحل در فورتالزا برزیل

معروف ترین سرسره‌ی آبی این پارک، سرسره‌ای به نام اینسانو است که با 41 متر ارتفاع بلندترین و با 104 کیلومتر بر ساعت سرعت، سریع ترین سرسره‌ی آبی جهان به شمار می‌آید. یک سرسره‌ی بزرگ نیم لوله‌ای یا دو لبه‌ی دیگر نیز در این پارک وجود دارد که از نظر هیجان انگیز بودن چیزی از اینسانو کم ندارد. قسمت‌های دیگری نیز در این پارک آبی وجود دارد که برای افراد کم سن و سال تر طراحی شده‌اند.

پارک آبی ساحل در فورتالزا برزیل

پارک آبی ساحل در فورتالزا برزیل

5. پارک آبی خلیج کاراییبی در گیونگیدو کره جنوبی

چهار سرسره‌ی آبی حلقه‌ای و یک استخر آبی بزرگ، به همراه دیگر مکان های مرسوم در پارک های آبی مانند: استخر های آب گرم در پارک آبی کاراییب در کره وجود دارد. افرادی که بعد از گردش در این پارک، خسته می‌شوند و به استراحت نیاز دارند می‌توانند به اتاق های استراحت این پارک آبی بروند که دارای هوای تصفیه شده و تخت های مخصوص هستند.

پارک آبی خلیج کاراییبی در گیونگیدو کره جنوبی

پارک آبی خلیج کاراییبی در گیونگیدو کره جنوبی

6. پارک آبی سیام در تنریف اسپانیا

سیام یکی از بهترین پارک آبی های جهان با تم تایلندی در جزیره‌ی تنریف در اسپانیاست. معروفترین بخش این پارک آبی، سرسره‌ی آبی غول پیکری است که 27 متر ارتفاع دارد و امتداد آن در زیر آب از بین آکواریومی که درونش کوسه و لقمه ماهی است می‌گذرد.

پارک آبی سیام در تنریف اسپانیا

پارک آبی سیام در تنریف اسپانیا

7. پارک آبی جزایر گرمسیری در آلمان

پارک آبی جزایر گرمسیری یا تروپیکال آیلند بزرگترین پارک آبی سرپوشیده جهان است. مکانی که این پارک آبی در آن واقع شده، در اصل آشیانه‌ی هواپیماهای غول پیکر بوده که به همین دلیل این پارک آبی دارای بزرگترین محوطه داخلی است. این پارک آبی می‌تواند روزانه تا 6000 نفر را در خود جای دهد و یکی از بزرگترین استخر سرپوشیده‌ی دنیا را که طولی برابر با 200 متر دارد را نیز، داراست. یک جنگل بارانی با 50000 گونه گیاهی و یک هتل مجلل نیز در نزدیکی این مکان وجود دارد و افراد حتی می‌توانند بالن سواری را در این منطقه تفریحی تجربه کنند.

 پارک آبی جزایر گرمسیری در آلمان

پارک آبی جزایر گرمسیری در آلمان

8. پارک آبی واتر کیوب در پکن چین

این پارک آبی شگفت انگیز که یکی از بزرگترین پارک های آبی جهان و آسیاست قسمت های مختلفی مانند استخرهای موج و انواع سرسره های مارپیچی و عجیب و غریب را دارد که تمام این سرسره ها در خارج از چین ساخته شده و بعد به این مکان انتقال داده شده‌اند.

پارک آبی واتر کیوب در پکن چین

پارک آبی واتر کیوب در پکن چین

9. پارک آبی جهان در آلبرتا کانادا

این پارک آبی دومین پارک آبی سرپوشیده بزرگ دنیاست و بزرگترین استخر موج سرپوشیده دنیا که از 2.7 میلیون گالن آب تشکیل شده را دارد. از جذابیت های منحصر به فرد این پارک آبی می‌توان به سرسره‌ی آبی حلقه‌ای آن و برج بانجی جامپینگی که بر فراز آن قرار دارد اشاره کرد.

 پارک آبی جهان در آلبرتا کانادا

پارک آبی جهان در آلبرتا کانادا

10. پارک آبی یاس در ابوظبی امارات

این پارک آبی که در سال 2013 افتتاح شد از بهترین پارک آبی های جهان است و 43 سرسره و وسیله‌ی مختلف دارد که 5 سرسره‌ی آن به طور ویژه برای این پارک آبی ساخته شده‌اند. از میان وسایل خاص این پارک آبی می‌توان به ترن هوایی‌ که 550 متر ارتفاع دارد و یک دستگاه به نام بندیت بمبر اشاره کرد.

پارک آبی یاس در ابوظبی امارات

پارک آبی یاس در ابوظبی امارات

10 پارک آبی برتر دنیا

  شرکت آدینه گشت عالی قاپو مجری مستقیم پروازها ، تورهای داخلی و تورهای خارجی به اقصی نقاط جهان دارای مجوز بند الف (فروش بلیط هواپیما)، بند ب (فروش تورهای مسافرتی) ، قطار ؛ نمایندگی فروش بلیط تمامی ایرلاین های پروازی و نمایندگی فروش بلیط اتوبوس و پشتیبانی 24 ساعته آماده خدمات رسانی به شما مسافرین محترم می باشد.

  آدرس

  اصفهان، خیابان پروین، خیابان حکیم شفایی اول، نبش خیابان همافر

  تلفن

  35678888 031 98+

  تلفن پشتیبانی

  09374775888