10 فرودگاه برتر دنیا

امروزه فرودگاه‌ها را مي‌توان به استراحتگاه‌هاي کوتاه مدت يا يک شبه معرفي کرد و معمولا افرادي که با اين مکان سرو کار دارند و شايد مجبور به گذراندن شبي در آن شده‌اند، به طور قطع امکانات آن را ديده و از کمبودهايي تاسف خورده اند؛ خواسته هايي همانند: صندلي‌هاي راحت، غذاهاي با کيفيت و ارزان قيمت ( “ارزان” در فرودگاه‌ها يعني چهار برابر گرانتر از ساير نقاط شهر) سرويس‌هاي بهداشتي تميز و متعدد با امکانات مناسب و يا دسترسي آسان به اينترنت وايرلس و سريع.

اگر چه نمي‌توان فرودگاهي را نام برد که از تمامي اين امکانات و يا شايد بيشتر آنها برخوردار باشد اما فرودگاه‌هايي نيز وجود دارند که نه همه بلکه از قسمتي از اين تسهيلات برخوردار هستند.

گزارش پيش رو از چند منبع معتبر گردآوری شده و در رده‌بندی این فهرست، فرودگاه بین‌المللی چانگی سنگاپور برای چهارمین سال متوالی عنوان برترین فرودگاه جهان را کسب کرد.مطالبی که پیش رو دارید؛ توضيحاتي از 10 فرودگاه برتر جهان است که بر اساس نظر سنجي از مسافران به دست آمده ولي تنها فرق اين رده‌بندي فاصله فاحش رتبه اول با ساير رتبه‌ها است که منجر به ترتيب الفبايي رده‌هاي دوم تا دهم شده است.

1.فرودگاه چانگی (سنگاپور):

سال تاسیس: ۱۹۸۱

مطرح‌ترین شرکت هواپیمایی: هواپیمایی بین‌المللی سنگاپور

تعداد مسافران در هر سال: ۵۴ میلیون نفر

فرودگاه چانگی سنگاپور

فرودگاه چانگی سنگاپور

این فرودگاه برای چهارمین سال پیاپی توانست عنوان برترین فرودگاه جهان را به دست آورد. از جمله خطوط هوائی حاضر در این فرودگاه می‌توان به Singapore Airlines، Silkair  و Tigerair اشاره کرد. همچنین از لحاظ ترافیک، فرودگاه چانگی شانزدهمین فرودگاه پرتردد جهان به شمار می‌رود.

این فرودگاه به دلیل برخورداری از امکاناتی مانند معماری زیبا، مراحل عملیاتی سریع، امکانات رفاهی، گزینه‌های متعدد برای صرف غذا و خرید مورد تحسین مسافران قرار گرفته است. این فرودگاه دارای امکاناتی نظیر سالن آمفی تئاتر، بخش سرگرمی‌های رسانه‌ای، مراکز استراحت و زیبائی و همچنین سرسره مارپیچ است.

2. فرودگاه اینچئون (سئول):

سال تاسیس: ۲۰۰۱

مطرح‌ترین شرکت هواپیمایی: کورین‌ایر

تعداد مسافران در هر سال: ۴۱.۷ میلیون نفر

فرودگاه اینچئون

فرودگاه اینچئون

این فرودگاه توانسته است برای بار دیگرعنوان دومین فرودگاه برتر جهان را به دست آورد. این فرودگاه در جزیره‌ای خارج از پایتخت کره جنوبی قرار دارد و مرکز خطوط هوائی Korean Air است. فرودگاه اینچئون پرترددترین فرودگاه ۲۴ ساعته جهان است. علاوه بر این، فرودگاه اینچئون دارای امکانات منحصربفردی نظیر: فروشگاه‌ها، رستوران‌ها، اجراهای فرهنگی و حتی موزه فرهنگ کره است.

3. فرودگاه مونیخ:

سال تاسیس: ۱۹۹۲

مطرح‌ترین شرکت هواپیمایی: لوفتانزا

تعداد مسافران در هر سال: ۳۸.۷ میلیون نفر

فرودگاه مونیخ

فرودگاه مونیخ

این فرودگاه در شمال‌شرقی مرکز شهر مونیخ قرار دارد. فرودگاه مونیخ، یکی از پرترددترین فرودگاه‌های اروپا بشمار می‌آید.

فرودگاه مونیخ پس از فرودگاه فرانکفورت، دومین فرودگاه پرتردد آلمان نیز میباشد. علاوه بر این، این فرودگاه دارای سالنی برای خطوط هوائی Air Berlin، Lufthansa و Condor است. از جمله ویژگی‌های منحصر به فرد این فرودگاه می‌توان به سازه شیشه‌ای آن، زمین گلف و نمایشگاه هواپیماهای قدیمی اشاره کرد.

4. فرودگاه بین المللی هاندا توکیو (ژاپن):

سال تاسیس: ۱۹۳۱

مطرح‌ترین شرکت هواپیمایی: هواپیمایی بین‌المللی ژاپن

تعداد مسافران در هر سال: ۷۲.۸ میلیون نفر

فرودگاه بین المللی هاندا توکیو

فرودگاه بین المللی هاندا توکیو

فرودگاه هاندا یکی از دو فرودگاه اصلی در توکیو است که در چند کیلومتری مرکز پایتخت ژاپن قرار دارد. علاوه بر این، این فرودگاه ورودی اصلی گردشگران و تجار به شمار می‌رود. فرودگاه هاندا، چهارمین فرودگاه پرتردد دنیا بوده و عمده شهرت آن به دلیل خدمات عالی، پاکیزگی و فروشگاه‌ها میباشد.

5. فرودگاه بین‌المللی هنگ‌کنگ (چین):

سال تاسیس: ۱۹۹۸

مطرح‌ترین شرکت هواپیمایی: کاتای پاسیفیک

تعداد مسافران در هر سال: ۶۳.۱ میلیون نفر

فرودگاه بین‌المللی هنگ‌کنگ

فرودگاه بین‌المللی هنگ‌کنگ

این فرودگاه در جزیره‌ای مصنوعی در ساحل هنگ‌کنگ قرار دارد و از زمان افتتاح به شهرتی جهانی دست یافته است. ناگفته نماند که این  فرودگاه از جمله فرودگاه‌های پرتردد در آسیا است و مرکز خطوط هوائی متعددی از جمله:  Cathay Pacific، Hong Kong Airlines و Dragonair است. ما به شما مسافرین عزیز پیشنهاد میکنیم که در صورت مراجعه به این فرودگاه حتما سری به باشگاه گلف  SkyCity Nine Eagles در نزدیکی ترمینال ۲ بزنید!

 6. فرودگاه بین‌المللی مرکزی سنترایر( ژاپن) :

تعداد مسافران در هر سال: ۹.۸ میلیون نفر

فرودگاه بین‌المللی مرکزی سنترایر

فرودگاه بین‌المللی مرکزی سنترایر

فرودگاه Centrair در جزیره‌ای مصنوعی در مرکز آیس‌بی و در نزدیکی شهر ناگویا قرار داشه و جایگاه بهترین فرودگاه منطقه‌ایدر جهان را در اختیار دارد. این فرودگاه پایگاهی برای پروازهای خطوط Japan Airlines و ANA به شمار می‌رود. همچنین فرودگاه مرکزی ژاپن دارای عرشه هوائی به طول ۳۰۵ متر است که مسافران می توانند حرکت کشتی‌ها در بندر ناگویا را از آنجا تماشا کنند. از جمله مزایای دیگر این فرودگاه برخورداری از حمام سنتی ژاپن است، که شما مسافرین عزیز میتوانید در حین استراحت از تماشای منظره غروب آفتاب آن نیز لذت ببرید.

7. فرودگاه زوریخ (سوئیس):

سال تاسیس: ۱۹۴۸

مطرح‌ترین شرکت هواپیمایی: هواپیمایی بین‌المللی سوئیس‌ایر

تعداد مسافران در هر سال: ۲۵.۵ میلیون نفر

فرودگاه زوریخ

فرودگاه زوریخ

فرودگاه زوریخ ۱۳ کیلومتر با مرکز شهر زوریخ فاصله دارد و محل استقرار خطوط هوائی بین‌المللی سوئیس است؛ همچنین، رابطی میان بزرگترین شهر سوئیس با سایر بخش‌های این کشور است. از جمله مزایای این فرودگاه می‌توان به مراکز اجاره دوچرخه و اسکیت و نیز گردش در موزه حمل و نقل سوئیس نیز اشاره کرد.

8. فرودگاه هیترو (لندن):

سال تاسیس: ۱۹۶۶

مطرح‌ترین شرکت هواپیمایی: بریتیش ایرویز

تعداد مسافران در هر سال: ۷۳.۴ میلیون نفر

فرودگاه هیترو

فرودگاه هیترو

فرودگاه هیترو سومین فرودگاه پرتردد جهان و بزرگترین فرودگاه در میان ۵ فرودگاه برتر لندن است.  ترمینال شماره ۵ این فرودگاه که ۸ سال پیش ساخته شده است، عنوان بهترین ترمینال فرودگاهی در جهان را نیز دارد. علاوه بر این، این فرودگاه دارای سالنی برای پروازهای خطوط هوائی British Airways و Virgin Atlantic است.

9. فرودگاه بین‌المللی کانسای (ژاپن):

سال تاسیس: ۱۹۹۴

مطرح‌ترین شرکت هواپیمایی: Japan Airlines و ANA

تعداد مسافران در هر سال: ۲۰ میلیون نفر

فرودگاه بین‌المللی کانسای

فرودگاه بین‌المللی کانسای

فرودگاه بین المللی کانسای ژاپن در جزیره ای مصنوعی  به نام اسکابی بر روی آب ساخته شده است و یکی از شاهکار های مهندسی در جهان به حساب می آید.این فرودگاه برای شما یک سری امکانات ویژه را دارا میباش که شاید در بین فرودگاه های دیگر نایاب باشد. از جمله ی آن ها می توان به مواردی نظیر: مناظر طبیعی که در فصول گرم سال، رستوران هایی که انواع غذاهای محلی و بین المللی را سرو می کنند، فروشگاه های بزرگ، وسایل حمل و نقل معمولی اشاره کرد.

10.فرودگاه بین المللی حمد دوحه (قطر):

سال تاسیس: ۲۰۱۴

مطرح‌ترین شرکت هواپیمایی: قطر ایرویز

تعداد مسافران در هر سال: ۳۰ میلیون نفر

فرودگاه بین المللی حمد دوحه

فرودگاه بین المللی حمد دوحه

این فرودگاه محل استقرار Qatar Airways است ودارای دو پایانه در حدود ۵۴۰۰ هکتار بوده و مبلغ ۱۶ میلیارد دلار برای ساخت آن هزینه شده است. مجموعه ترمینال‌های این فرودگاه دارای معماری خاص و مجللی در سطح جهان است.

10 فرودگاه برتر دنیا

  شرکت آدینه گشت عالی قاپو مجری مستقیم پروازها ، تورهای داخلی و تورهای خارجی به اقصی نقاط جهان دارای مجوز بند الف (فروش بلیط هواپیما)، بند ب (فروش تورهای مسافرتی) ، قطار ؛ نمایندگی فروش بلیط تمامی ایرلاین های پروازی و نمایندگی فروش بلیط اتوبوس و پشتیبانی 24 ساعته آماده خدمات رسانی به شما مسافرین محترم می باشد.

  آدرس

  اصفهان، خیابان پروین، خیابان حکیم شفایی اول، نبش خیابان همافر

  تلفن

  35678888 031 98+

  تلفن پشتیبانی

  09374775888